Jesteśmy przedsiębiorstwem rodzinnym, działającym w branży drzewnej już jako czwarte pokolenie. Początkowo firma zajmowała się usługami posadzkarskimi i stolarskimi. Z czasem wyspecjalizowaliśmy się w produkcji parkietu.

W roku 2011 zmieniliśmy nazwę na Euro Parkett a także podjęliśmy strategiczne decyzje dotyczące zmiany profilu produkcji, które wynikały z wyjścia naprzeciw oczekiwaniom klientów i reakcji na bezustannie zmieniające się potrzeby rynku.

Stale modernizujemy i powiększamy park maszynowy, wprowadzając innowacyjne technologie produkcji. Nasza firma przetwarza drewno w pełnym cyklu produkcyjnym – od obróbki tartacznej i suszenia do gotowego wyrobu.

Nowoczesne linie, bogate zaplecze techniczne oraz wieloletnie doświadczenie w produkcji, pozwalają nam stanąć wśród dynamicznie rozwijających się firm, dla których jakość produktu i zadowolenie klienta jest sprawą nadrzędną.

Materiał
Drewno używane do produkcji w naszej firmie pozyskiwane jest w całości z polskich lasów, część bezpośrednio kupowana w okolicznych nadleśnictwach, część dostarczana w postaci fryzy parkietowej. Po ułożeniu fryzy zostają poddane suszeniu. Proces ten trwa około trzech tygodni, tak długi czas pozwala na zlikwidowanie ewentualnych naprężeń mogących powstać w czasie eksploatacji podłogi. Po osiągnięciu 9% wilgotności następuje obróbka.
Obróbka
W roku 2011 zainstalowaliśmy nową linię do produkcji parkietu. Pozwala nam to na produkcję najwyższej jakości produktu. Wysoka precyzja, automatyczne sterowanie, zwiększona wydajność wpływają na to że nasze podłogi są jeszcze lepsze.
Sortowanie i pakowanie
Końcowym etapem produkcji jest sortowanie, tu pracownicy oceniają wygląd klepek i przyporządkowują je do klas jakościowych. Następnie gotowy wrób pakowany jest w folię termokurczliwą zabezpieczającą przed wilgocią.

  • Euro Parkett Sp. z o.o.
  • ul. Rolna 42D, 05-200 Nowe Lipiny
  • Tel.: 22 760 01 87
  • Tel. kom. Piotr: 696 437 179
  • Tel. kom. Monika: 602 139 023
  • Email: biuro@europarkett.com.pl
  • Biuro czynne od poniedzialku do piatku
  • w godzinach: 7:00 - 16:00